Kategorie
Aktualności

Zamek w Łańcucie

Któż z nas nie marzył o tym, by chociaż przez chwilę stać się członkiem rodu królewskiego i zamieszkać w prawdziwym zamku… Zakosztować dworskiego życia i mieć pod sobą tuziny służby?
Coś takiego chociaż w wyobraźni  jest możliwe podczas zwiedzania Zamku w Łańcucie.

Tego lata zabraliśmy tam naszych pensjonariuszy. Na podróż w czasie i przestrzeni zdecydowało się około 30 osób. W odległe i piękne miejsca zabrała nas ze sobą przemiła Pani przewodnik.

N własne oczy przekonaliśmy się , że Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. To tutaj bywali przedstawiciele rodów królewskich, arystokracja polska i zagraniczna oraz politycy.

Zamek słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Wszystko to było naprawdę piękne i malownicze. W wyjątkowy sposób urzekła nas storczykarnia. Po tak ekscytujących wrażeniach pojechaliśmy na smakowity obiad. Wybraliśmy restaurację w iście królewskim stylu 😉

Dzień zakończyliśmy wracając do naszych codziennych, może nie komnat, ale przytulnych i miłych pokoi z widokiem na pobliski las i jezioro 🙂

Jeszcze śpiąc, śniliśmy o tym dniu pełnym wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *