Kategorie
Aktualności

Zajęcia

Drodzy starsi wiekiem!

Zapewne nieraz czujecie się zniechęceni skupiając się na tym, czego nie potraficie już zdziałać. Dlatego poniżej przedstawiamy kilka faktów, które mogą Wam pomóc radzić sobie z negatywnymi uczuciami.

To prawda, że młodzi zwykle szybciej przypominają sobie konkretne fakty. Ale „gdyby pominąć kwestię szybkości”, mówi neurolog Richard Restak, „starsi ludzie zazwyczaj radzą sobie nie gorzej niż młodzi”. Przy odpowiednim kształceniu i ćwiczeniu sprawne umysły starszych osób dalej się uczą, zapamiętują i rozwijają określone umiejętności.

Jeżeli skupimy się na tym, co wciąż możemy robić, zachowamy poczucie przydatności oraz godności osobistej. W związku z tym w pewnym raporcie ONZ zachęcono do ‛ciągłego robienia postępów przez formalną i nieformalną edukację, działalność w organizacjach społecznych oraz aktywność religijną’. W wielu społeczeństwach to właśnie seniorzy przekazują młodszemu pokoleniu wiedzę oraz wartości moralne i duchowe.

Angażowanie się w pożyteczne zajęcia może zaspokoić wiele potrzeb starszych osób. Zachowują oni poczucie, że robią coś sensownego, czerpią z tego satysfakcję, a czasem nawet jakiś dochód. Dlatego w naszym Domu dbamy o to by terapia zajęciowa była ciekawą i rozwijająca formą spędzania czasu.
Organizujemy dla naszych pensjonariuszy zajęcia edukacyjne, artystyczne, kulinarne, ruchowe, teatralne, muzyczne, integracyjne i… wiele innych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *